نحوه کارکرد نشانگر سوخت خودرو !

admin بهمن 29, 1398 بدون دیدگاه

نحوه کارکرد نشانگر سوخت خودرو !

 

 

اجزای نشانگر سوخت خودرو

نشانگر میزان سوخت به عنوان یکی از مهمترین اجزای خودرو برای رانندگان به شمار می‌آید و از دو بخش فرستنده و نشانگر تشکیل شده است که هر یک نقش اساسی در عملکرد نشانگر ایفا می‌کنند.

 

 

 

فرستنده

فرستنده نشانگر سوخت در داخل باک خودرو قرار گرفته است و یک شناور به عنوان اصلی‌ترین بخش این سیستم از جنس فوم ساخته شده است. در حقیقت شناور فرستنده به یک میله نازک فلزی وصل شده و در انتهای آن یک مقاومت متغیر الکتریکی آویزان است که با ایجاد مقاومت لازم در مسیر جریان، سبب تنظیم میزان آن خواهد شد.

به طور کلی هر چقدر میزان مقاومت ایجاد شده بیشتر شود، جریان الکتریکی کمتری از آن عبور می‌کند. این مقاومت متغیر در باک خودرو از جنس ورق نازک با پوشش مواد مقاومت‌زا از یک سر به میله شناور و از سر دیگر به نشانگر میزان سوخت وصل شده است. وقتی سطح سوخت باک خودرو بالا و پایین می‌شود، میله شناور روی مقاومت متغیر جا‌‌به‌‌جا شده و میزان مقاومت تغییر می‌کند که در نتیجه میزان جریان الکتریکی به نشانگر تغییر کرده و نشانگر سوخت روی صفحه کیلومتر خودرو جا‌به‌جا می‌شود تا راننده از میزان سوخت موجود در باک مطلع شود.

همانطور که متوجه شدید، مکانیزم عملکرد این فرستنده به‌گونه‌ای است که دقت پایینی دارد و همین موضوع سبب شده است تا پس از سوخت‌گیری با طی مسافت زیادی همچنان نشانگر میزان سوخت در حالت باک پر بماند یا زمانی‌که نشانگر وضعیت باک خالی را نشان می‌دهد، خودرو مسافت قابل توجهی را می‌پیماید.

دلیل این اتفاقات را می‌توان به این شکل بیان کرد که وقتی باک خودرو پر می‌شود، شناور به سمت بالا می‌آید و به طور کامل در سوخت غرق می‌شود که این موضوع سبب ایجاد کمترین میزان مقاومت شده و تا پر بودن باک و خارج شدن شناور از حالت غرق‌شدگی، شناور به سمت پایین نمی‌آید و در نتیجه نشانگر میزان سوخت برای مدت زمان زیادی در حالت باک پر می‌ماند.

در نقطه مقابل زمانی ‌که باک خودرو خالی می‌شود، شناور به طور کامل به کف باک نمی‌چسبد و فاصله‌ای بین شناور و کف باک به وجود می‌آید که در این حالت خودرو همچنان به حرکت خود ادامه می‌دهد.

از دلایل دیگر دقت پایین نشانگرهای سوخت، می‌توان به شکل ظاهری باک سوخت خودرو اشاره کرد که امروزه به شکلی از جنس پلاستیک ساخته می‌شوند که در فضاهای کوچک تعبیه شوند یا در کنار اجزایی مانند فریم و بدنه قرار داده شوند که این مسائل سبب می‌شود تا نشانگر سوخت خودرو، نتواند میزان واقعی سوخت را به راننده نشان دهد.

 

 

 

 

نشانگر

یکی دیگر از اجزای نشانگر میزان سوخت، نشانگر بنزین است که ساختار ساده‌ای دارد. در واقع مقاومت متغیری که گفته شد از جنس ورق نازک با پوشش مواد مقاومت‌زا یعنی بی‌متال ساخته شده است که جریان عبوری از فرستنده و مقاومت متغیر به این ورق بی‌متال منتقل می‌شود که از یک سو به مقاومت متغیر و از سوی دیگر به عقربه نشانگر بنزین وصل شده است.

به طور کلی مکانیزم آن به این شکل است که با افزایش میزان مقاومت در مسیر جریان، حرارت جریان کاهش می‌یابد و در نتیجه ورق بی‌متال سرد می‌شود که در این حالت اختلاف ضریب انبساطی در ورق ایجاد شده و از حالت خمیده به صاف تغییر شکل داده و نشانگر سوخت از حالت باک پر به حالت باک خالی تغییر وضعیت می‌دهد. با بالا رفتن حرارت ورق بی‌متال و ایجاد اختلاف ضریب انبساط حرارتی،  ورق به سمت ورقی با ضریب انبساط پایین قرار می‌گیرد و اندکی انحنا پیدا می‌کند تا نشانگر میزان سوخت به حرکت در‌ آید.

 

 

آشنایی با ریزپردازنده موجود در نشانگرهای میزان سوخت خودروهای جدید

در برخی از خودروهای امروزی، ارسال مستقیم جریان حرارتی به ریزپردازنده جای ارسال جریان به سمت ورق بی‌متال و نشانگر میزان سوخت را گرفته است تا پس از بررسی، میزان سوخت موجود در باک با دقت بیشتری توسط نشانگر سوخت به نمایش در‌ آید. مکانیزم عملکرد به این شکل است که میزان جریان ارسالی از فرستنده به ریزپردازنده منتقل می‌شود و با مقادیر از پیش تعیین شده مقایسه صورت می‌گیرد تا در نهایت سیگنالی به ریزپردازنده داخل داشبورد ارسال شود و وضعیت نشانگر میزان سوخت تغییر کند.

دسته ها : مقالات
برچسب ها :